samedi, 25. mai 2019, Gent, Big Birthday Bash at Beaute Lounge Bar

à partir de 25. mai 2019 - 21:00
Jusqu'à 26. mai 2019 - 5:00
Gent
BelgiumGentOudburg9000
Voir la carte
3895 Personnes présentes
Description de l'événement
GRATIS INGANG!
Jarig deze maand? Kom met 4 en krijg een gratis fles bubbels!!!

Fifty shades the party comes to ghent
Buy your tickets on
https://fifty-shades-freed-edition.eventsquare.co/nl/x0ijwnnd4ia5/5qhvod2c2zet

samedi, 21. octobre 2017, Monde, Mardin Turu

à partir de 21. octobre 2017 - 5:00
Jusqu'à 23. octobre 2017 - 19:00
26 Personnes présentes
Description de l'événement
Mardin Turu
21 - 23 Ekim 2017
Düş Patikası misafirleriyle merak edilenleri keşfetmeye devam ediyor… İnançları, insanları, ibadethaneleri ve ibadet şekilleriyle Mardin’i mercek altına alıyoruz…
Kayıt
İbrahim Köseliören 0532 567 47 56 ibrahim@duspatikasi.com
Barış Ataç 0505 312 67 21 baris@duspatikasi.com
Ofis: 0212 975 08 75
1. Gün
İstanbul >> Diyarbakır
Mardin
Saatlerimiz 07.00 ‘yi gösterdiğinde Diyarbakır Havalimanında buluşuyoruz. Güne Diyarbakır’ın keyifli ve tarihi bir mekanı olan Hasanpaşa Hanı’nda güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Ardından İslam Dünyası’nın 5. Harem-i Şerif’i kabul edilen Diyarbakır Ulu Camii ve Cahit Sıtkı Tarancı Evi’ni gezip Diyarbakır surlarında ki en büyük burç olan Keçi Burcu’na çıkıyoruz. Diyarbakır Bedeni’ni, Hevsel Bahçeleri’ni ve 10 Gözlü Köprüyü (Dicle Köprüsü) fotoğraflayıp kaçak çaylarımızı yudumluyoruz. Sonra yönümüzü Mardin’e çevirip 1 saatlik bir yolculukla kent merkezine varıyoruz. Mardin’de ilk olarak kentimizin en güzel noktadan seyredildiği, en güzel fotoğrafların çekildiği Seyir Terası’ na gidip Mardin ve grup fotoğraflarımızı çekip Mezopotamya Ovası’na iniyoruz. Onlarca uygarlığa beşiklik etmiş ovadan yolculuk ederek Mardin’in en güzel mesire alanı olan Beyaz Su’ya varıyoruz. Doğal bir kaynak suyu olan Beyaz Su’da ayaklarımızı buz gibi ***** sularda dinlendiriyoruz. Su, yorgunluğumuzu alıp götürürken yemek siparişimizi veriyoruz. Izgara türlerinden oluşacak yemeğimizi yedikten sonra güzelim vahaya veda edip bölgenin en büyük ve etkileyici kentlerinden biri olan Dara Antik Kenti’ne gidiyoruz. Günümüzde köy hayatıyla bütünleşmiş Antik Dara gezisi sonrası Mardin merkeze geri dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıp dinlenmeye çekiliyoruz.

2. Gün
Mardin
Sabah kahvaltısının ardından oldukça heyecanlanacağımız bir gün bizi bekliyor. Mezopotamya’nın kadim bir halkını tanıyoruz. Bugün, Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyrul Zaferan Manastırını geziyoruz ve sonra Mardin sokaklarından yürüyor ve hem sivil mimariyi tanıyoruz hem öğle yemeğimize geçiyoruz. Yöresel tatlardan oluşan yemeğimizden sonra Kasımiye Medresesi’ne gidip 15. yy.dan kalma, pozitif bilimlerin de işlendiği İslami eğitim kurumunu geziyoruz. Mardin Müzesi’nde kentimizin arkeolojik ve etnografık geçmişini inceledikten sonra Mardin'in dar sokakları, abbaraları, eski İstiklal Mahkemesi, Cumbalı Ev, Tatlıdede Butik Oteli, Ulucami, Tarihi Çarşılar göreceğimiz en önemli gezi duraklarımız oluyor. Çarşıda serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz, akşam yemeğimiz otelimizde…

Afficher plus

3. Gün
Mardin >> Midyat >> Hasankeyf >> Batman >> İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası katmerleşmiş heyecanımızla Midyat’a doğru yola koyuluyoruz. 1 saatlik yolculuk sonunda Midyat’a varıyor ve Habsnas köyüne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu köyle ilgili bilgilerimizi rehberimizden alıyoruz. Habsnas Köyünün kökenlerinin Akadlara dayandığı iddia ediliyor ve yapılan filolojik incelemede birçok Akadça kelimenin Mihallemilerin konuştuğu dilde var olması oldukça ilgi çekiyor. Günümüzde Mıhallemilerin, Kürtlerin ve Süryanilerin birlikte yaşadığı köyde sokakları geziyoruz ve Mor Lozoor Manastırı’na varıyoruz. Bölgenin en etkileyici manastırlarından biri olup İnziva Kulesi ile günümüze ulaşabilen tek manastırdır. Gezerken Mısır Piramitlerini hatırlayacağımız manastırda birer kaşif gibi yapının bölümlerinde ruhumuz coşuyor ve büyük bir mağaradan oluşan Güneş Tapınağı’na iniyoruz. Bölge tarihinin neredeyse en derin noktalarına dokunmanın keyfiyle gezimizi tamamlıyoruz ve Midyat’a dönüyoruz. öğle yemeğimiz kalma Midyat Kasr-ı Nehroz Otel’de. 1600 yıllık harika bir yapıda eşsiz lezzetlerimizi aldıktan sonra (Hayatımızdaki hiç unutamayacağımız sunumlardan biri olacak) kültürleri ve dinleri tanımaya devam ediyoruz. 10 dakikalık yolculukla bu defa bir Ezidi Köyü olan Baciné’ye misafir oluyoruz. Ezidi Kültür Merkezi’nde Mezopotamya’nın kadim inançlarından biri olan Ezidikle ilgili bilgileniyoruz ve burada da Ezidi dualarına kulak veriyoruz. Hep birlikte 72 kavime dua edip oradan ayrılıyoruz ve Dicle Nehri üzerine kurulu ünlü Hasankeyf'e sadakatlerimizi sunmak üzere Batman’a doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik yolculuğun ardından 12.000 yıllık tarihiyle geçmişimizin en önemli kentlerinden biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Ilısu Barajı Gölü altında kalacak olan etkileyici manzarayı belki son defa görebileceğimiz için beyinlerimize ve kalbimize kazıyoruz. Keyif kahvelerimizi Dicle Nehri kenarında yudumlayıp Batman Havalimanına geçiyor ve gezimizi sonlandırıyoruz.

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri
Farklı havayolu şirketleriyle ulaşımı tercih eden katılımcılarımızın buluşma saatlerine dikkat ederek uçak biletlerini almaları önemle rica olunur.

Pegasus Hava Yolları
İstanbul >> Diyarbakır
21 Ekim 2017 Cumartesi
Pegasus havayolları ile 21 Ekim 2017 Cumartesi İstanbul Sabiha Gökçen Hava alanından saat 05:40’da kalkış. Diyarbakır saat 07 30 varış.

Pegasus Hava Yolları
Batman >> İstanbul
23 Ekim 2017 Pazartesi
Pegasus havayolları ile 23 Ekim 2017 Pazartesi Batman Hava alanından saat 19 55 kalkış; İstanbul Sabiha Gökçen Hava alanı saat 22 00 varış.
Kayıt:
Whatsapp Kurumsal +90536 2657454
info@duspatikasi.com
Ofis :0212 9750875

Ücret : 590 TL
Ücrete Dahil Olanlar
2 Gece Konaklama
2 Kahvaltı
2 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Ücrete Dahil Olmayanlar
Uçak Biletleri ( İstanbul Diyarbakır - Batman İstanbul )
Öğlen Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Müze & Ören yeri girişleri
Daft Punk Tour - News

Daft Punk Tour - News

lundi 31. décembre 2018
5588 shares
Cinquante Nuances plus claires (sortie nationale)
mercredi 07. février 2018
6949 shares
Fête des Lumières à Lyon
samedi 04. décembre 2027
3406 shares
Summit 2018 - Todo Mundo Tem Influência
jeudi 01. mars 2018
15 shares
Vigília na Canção Nova de Curitiba
samedi 21. avril 2018
4 shares
Represent Bangladesh - Nepal eamsc-2018 Conference
dimanche 21. janvier 2018
12 shares
Trouver des événements les plus intéressants
Obtenez des recommandations pour des événements en fonction de votre goût Facebook. Seulement cliquez sur, ça y est!Montrez-moi des événements propices pour moiPas maintenant