mardi, 30. avril 2019, Pologne, KLER pies historia

à partir de 30. avril 2019 - 22:00
Jusqu'à 01. mai 2019 - 1:00
106 Personnes présentes
Description de l'événement
KLER historia jest niezwykle smutna...
bowiem Kler wiele lat temu wylądowała jako młode psiątko w schronisku, w którym groziło jej uśpienie. Stamtąd została uratowana wraz z wieloma innymi psami przez osobe ktorej Niestety serce nie podążyło za rozumem...nie zapanowano nad ilością zbieranych psiaków, z czasem zwierząt było za dużo, spadła kontrola, ludzie wrogo lub obojętnie przechodzili wobec problemu... na szczęście zebrała się w końcu grupa cudownych osób z kraju i zza granicy, osob prywatnych i organizacji Toz które od wielu lat walcza o rodzenstwo i dzieci Kler w tym miejscu 😞 poproszono o pomoc i nas I tak Kler, choć była w objęciach kochających ja na swoj sposob ludzi musiała opuścić miejsce, które nazywała domem. Stalo sie ono bowiem morderczą pułapką...Na terenie psy zaczęły naturalną selekcję i Kler została poważnie pogryziona. Niestety z powodu braku większości zebów nie mogła sie bronić.
Ma mocno uszkodzone i ropiejące ucho, drugie naderwane, ranę na plecach, stare blizny na pyszczku oraz ropiejącą ranę na szyi. To wszystko jest do wygojenia, ucho możliwie do amputacji częściowej. Natomiast to czego najbardziej mała Kler potrzebuje to DOM juz taki który postawi kropkę nad I w jej tułaczce. Dom w którym jest inne zwierzę, ale łagodne, które ukoi strach, który ma w sobie sunia. Kler jest po sterylizacji wykonanej przez Toz, zostala rowniez przez nich zaczipowana! 12 lat to wiek, w którym powinna przejść spokojnie na tułaczą emeryturę.

KRAKÓW pokaż, że masz SERCE
509188082

Równocześnie w imieniu Drohiczanki prosimy o wsparcie w podstawowych sprawach:
- badania, leki, i cała opieka wet.
- opłacenie 2 miesięcy hotelu
- zakup wysokiej jakości puszek: Kler NIE MA ZĘBÓW

Wpłaty na cele statutowe prosimy kierować na rachunek:
26 1020 2892 0000 5002 0641 6343 (Bank PKO BP)
tytułem:darowizna na cele statutowe KLER

Afficher plus

IBAN: PL26 1020 2892 0000 5002 0641 6343
KOD SWIFT BANKU: BPKOPLPW

PAYPAL: kontakt@DogRescue.pl

SIEPOMAGA:

JEŚLI CHCECIE POMÓC INNYM ZWIERZĘTOM Z TEGO MIEJSCA WESPRZYJCIE GRUPĘ LUDZI, KTÓRA TAM POMAGA LUB URATUJCIE TAK JAK MY, NAMACALANIE CHOĆ JEDNO "USZKO"

album suni

lundi, 22. janvier 2018, Pologne, Kazbek – cała prawda o szczycie i życiu u jego stóp

à partir de 22. janvier 2018 - 20:00 Jusqu'à 22:00
128 Personnes présentes
Description de l'événement
Ewa Stachura & Nika Gomiashvili

Kazbekiem nazwali go Rosjanie. Dla Gruzinów to Mkinwarcweri, czyli „Lodowa góra”.
W europejskich statystykach przeczytamy, że ma 5033,8 m wysokości, ale Gruzini upierają się, że 5047 m n.p.m. Podobno jest wygasłym już wulkanem, ale w 2002 roku wyziewy gorących gazów na stokach Kazbeku spowodowały zerwanie się lodowca, a w efekcie tego – zniszczenie kilku wiosek i śmierć wielu ludzi. W internecie znajdziemy artykuły z przyciągającymi uwagę tytułami sugerującymi, że do wejścia na jego szczyt nie potrzeba nawet rękawiczek, a tymczasem polscy ratownicy właśnie otwierają bazę ratunkową na Kazbeku i ustawiają tabliczki ostrzegawcze w języku polskim na drodze prowadzącej na szczyt. Gruzja staje się coraz bardziej popularnym celem wyjazdów, a więc coraz bardziej popularny staje się Kazbek, bo to przecież on znajduje się na okładkach większości przewodników po tym kraju.
Podczas tego spotkania dowiecie się jak zorganizować wyprawę na Kazbek tak, aby pozostała ona na zawsze najlepszą przygodą w waszym życiu. Dostaniecie konkretne rady: kiedy pojechać, jaki sprzęt zabrać, którą drogę wybrać, czy przewodnik jest niezbędny i gdzie w Kazbegi można kupić gaz do kuchenek turystycznych. Współprowadzącym mojego pokazu będzie Nika Gomiashvili – jeden z najbardziej znanych gruzińskich przewodników wysokogórskich. Nika zdradzi Wam czy można wciąż zachwycać się widokami ze szczytu Kazbeku jeśli było się tam już sto razy, a także doradzi Wam co zrobić, aby podczas wyprawy na Kazbek nie dostać choroby wysokościowej i poleci najlepsze gruzińskie lekarstwo na tą dolegliwość. Ale opowiemy Wam dużo więcej. Dowiecie się: jak żyje się Polce w małej gruzińskiej wiosce na końcu świata, ile wina trzeba wypić, aby dogadać się z gruzińskimi góralami, jaki toast musicie wznieść, aby pokochali Was wszyscy mieszkańcy Kazbegi, a także co stało się z kolejką linową, która prowadziła na wzgórze, gdzie znajduje się początek szlaku na Kazbek.
Opowiemy Wam historie zabawne i również takie, które nie pozwolą Wam spokojnie spać w nocy. A wszystkie z Kazbekiem w tle oczywiście.

O mnie:
Z wykształcenia jestem prawnikiem i menadżerem. Będąc na życiowym zakręcie, zdecydowałam się wyjechać w podróż dookoła świata. Kiedy przyjechałam do Gruzji i spojrzałam na Kazbek to poczułam to „coś”. Poczułam, że znalazłam swoje miejsce na świecie. Od razu wiedziała, że to tutaj chcę mieć swój dom. Oczywiście dom z widokiem na Kazbek. Wiedziałam, że nic nie stanie mi na drodze, żeby spełnić to pragnienie. Musiałam tylko przekonać do tego pomysłu całą wioskę gruzińskich górali. Wszyscy mówili mi, że się nie uda. Udało się! Aktualnie mieszkam i pracuje w Kazbegi – gruzińskiej wiosce położonej u stóp Kazbeku. Połączyłam pracę z pasją i wraz z gruzińskimi przyjaciółmi otworzyłam pierwszą profesjonalną agencję górską Mountain Freaks – Mountain Travel & Adventure Agency w Gruzji. Na szczycie Kazbeku stawałam do tej pory 14 razy. Kiedy tylko mogę, to podróżuję po całym świecie i wspinam się na szczyty różnych gór, ale to Kazbek już zawsze będzie dla mnie górą najpiękniejszą i najbardziej magiczną.
OrelSan au Galaxie Amnéville

OrelSan au Galaxie Amnéville

jeudi 08. février 2018
698 shares
WRC - Rallye Monte-Carlo 2018

WRC - Rallye Monte-Carlo 2018

jeudi 25. janvier 2018
678 shares
OrelSan en concert @Zénith de Dijon
samedi 10. février 2018
665 shares
OrelSan en concert @Galaxie - Amnéville
jeudi 08. février 2018
663 shares
Salon du Rasta Blanc
mardi 06. février 2018
621 shares
Bal du Chat Noir
samedi 20. janvier 2018
600 shares
Enduropale/quaduro du Touquet Pas de Calais 2018
vendredi 26. janvier 2018
568 shares
Spécial SAINT Valentin Voyage offert pour 2 couples !
mercredi 14. février 2018
522 shares
OrelSan en concert @Zénith Sud - Montpellier
mardi 06. février 2018
520 shares
Trouver des événements les plus intéressants
Obtenez des recommandations pour des événements en fonction de votre goût Facebook. Seulement cliquez sur, ça y est!Montrez-moi des événements propices pour moiPas maintenant